5
10 חוות דעת
 
 
 
 
 
בלה אלל אדריכלים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תחומי התמחות

 
משרדה של בלה אלל מתמחה במתן שירותי אדריכלות הנדסה ועיצוב פנים. המשרד מספק שירותים רבים במקצועיות וביעילות.
 

תכנון מבני ציבור

 
משרד האדריכלות בלה אלל מתמחה בתכנון מבני ציבור, כגון בתי כנסת, מעונות וגני ילדים, מעונות לקשישים, מרכזים מסחריים, מבני תעשייה, משרדים ועוד. בתכנון של מבנה ציבורי, יש לקחת בחשבון פרטים רבים, שיש להם השלכות ישירות הן על תפקוד המבנה והן על קבלת האישורים הדרושים. חשוב לציין כי הדרישות לקבלת טופס 4 במבנה ציבור שונים מאלו של מבנה מגורים. במקביל, המבנים הללו צריכים לענות באופן מלא לדרישות הלקוח.
 

פיצול נחלות

 
בעקבות החלטה של מנהל מקרקעי ישראל, בעלי נחלות במושבים רשאים לפצל מגרש מנחלתם. למעשה מדובר באופציה למכירה של המגרש המפוצל, או לחילופין ניתן לרשום את הזכויות של המגרש המפוצל על שם ילדיו של הבעלים.

פיצול מגרש מנחלה משמעו שחלק מהזכויות שיש בנחלה עוברים למגרש המפוצל,זכויות הבניה המינימאליות הדרושות במגרש המפוצל הינן 160 מ"ר לפחות לצורך בניית מבנה למגורים. לפיצול נחלה ישנם הרבה תנאים מקדימים, וצריך לבדוק את ההיתכנות לפני שניגשים לפרוצדורה המורכבת הזאת.

 

מצגת פיצול נחלות

 
 

תכנון וילות

 
המשרד מתמחה בתכנון וילות בכל רחבי הארץ, הן בערים והן במושבים. תהליך התכנון כולל את כל השלבים. תחילה, הלקוח ממלא פרוגרמה, שזהו שאלון שבו הוא מפרט את כל דרישותיו לגבי המבנה העתידי. זהו המקום לשטוח את כל החלומות והציפיות עד לפרטי פרטים.
על פי הפרוגרמה, אנשי המקצוע במשרדה של בלה אלל מתכננים את התוכניות הראשוניות (סקיצות), והלקוח בוחר את הסקיצה המתאימה ביותר עבורו. לאחר אישור הסקיצה, מכינים את חזיתות המבנה, ומעצבים אותן על פי הסגנון הרצוי ללקוח. לאחר אישור החזיתות, מכינים הדמיה תלת ממדית פוטוריאליסטית.
בשלב הבא, יש להכין את התוכניות לצורך הגשת בקשה להיתר בנייה במועצה האזורית או בעירייה. המשרד מטפל בכל הנוגע לקבלת אישורים מהרשויות, מול כל הגורמים הרלוונטיים עד להשלמת התהליך, וקבלת היתר בנייה.

עם קבלת ההיתר, מכינים סט תוכניות עבודה, הכולל: תוכנית נקודות חשמל ותאורה, תוכנית אינסטלציה, תוכניות אדריכליות מפורטות לביצוע ותוכניות קונסטרוקציה.
כשכל התוכניות מאושרות, הפרויקט עובר לשלב הביצוע, כאשר אנשי המקצוע של בלה אלל מגיעים לשטח ומפקחים על העבודות. במהלך כל שלבי העבודה, ניתן ייעוץ מקצועי ללקוח, המתבסס על הידע והניסיון הנרחבים שאותם צבר המשרד.
 
 

עיצוב פנים

 
בית מעוצב, יפה ונוח הוא ללא ספק חלומו של כל אדם. עם זאת, המבחר העצום והאפשרויות הרבות, משאירות הרבה פעמים אדם מהשורה אובד עצות. משרדה של בלה אלל מספק שירותי עיצוב פנים, תוך התחשבות מלאה בצרכים של הלקוח, בתקציבו ובמגבלות הקיימות במבנה.
 

הסדרת חריגות בנייה

 
ישנם מבנים רבים, הן במושבים והן בערים, שיש להם חריגות בנייה, כלומר הבנייה נחשבת ללא חוקית. חלק מבעלי הנכסים קנו את הנכס עם חריגה וחלקם ביצעו את החריגה בעצמם. יש לציין כי בנייה ללא היתר הינה עבירה פלילית, ולכן חשוב ביותר להסדיר את החריגות לפני שהרשות המקומית תנקוט בהליכים כנגד מפרי החוק.

ישנן חריגות בנייה, שלא ניתן להסדירן. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכדי שנבדוק אם ניתן להסדיר את החריגות בבניין שלכם.במידה ולא מתאפשר להסדיר חריגות בניה קיימות במסגרת תב"ע קיימת,ניתן להגיש בקשה לשינוי תב"ע ע"מ להסדירן.
 

תכנון תנועה ותחבורה

 
משרדה של בלה אלל בעל ניסיון בתכנון חניות, חניונים והסדרי תנועה. התכנון הקפדני מאפשר לבנות מגרשי חנייה בטיחותיים, עם הסדרי תנועה נכונים וברורים.
 
אנו מזמינים אתכם ליהנות ממקצוענות ברמה הגבוהה ביותר, ומניסיון, שנצבר במשך שנים רבות.
 
אדריכלות מבנים בלה אלל